Lifting twarzy - informacje o zabiegu

Lifting twarzy

Często mówi się, że twarz to zwierciadło duszy, ale z biegiem lat nasze zwierciadło się zmienia, zaczyna się nam starzeć. Wiele kobiet nie chce takiego stanu rzeczy i dlatego sięga po lifting  twarzy jako rozwiązanie tego problemu. Nadmiar skóry, kąciki ust opuszczone sprawiają, że twarz nie prezentuje się już jak w młodych latach. Można więc dążyć do wykonania takiego zabiegu, który sprawi, że będziemy mieli młodszy wygląd twarzy i oznaki starzenia się skóry zostaną usunięte. Istotą takiego zabiegu jest nie tylko poprawa wyglądu, ale także wpływ na psychikę i pozbywanie się kompleksów. 

Lifting twarzy to obecnie kompleksowe określenie różnorakich zabiegów chirurgicznych, które mają doprowadzić do tego, że twarz będzie wyglądać lepiej. Najczęściej zabiegi polegają na usuwanie tkanki tłuszczowej oraz nadmiernej ilości skóry. Zabieg wykonywany może być jako całościowa albo częściowa korekcja w zależności od tego jaki będzie jego pełny zakres. Często łączy się w trakcie takiego zabiegu wiele różnych działań, tak by za jednym razem osiągnąć jak najwięcej pozytywnych efektów. Zabieg taki wygładzać będzie zwiotczałą twarz i szyję oraz może ujędrnić położona pod nią tkanki i usuwać nadmiar tłuszczu. Zabieg wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia. 

Przed operacją
Zabieg oczywiście ma charakter chirurgiczny, dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować. Konieczna będzie konsultacja, w ramach której lekarz ma obowiązek przeprowadzić solidny wywiad ze swoim pacjentem, tak by dało się określić jakie są przeciwskazania, czy takowe istnieją. Najważniejsze jak się wydaje będzie również informowanie pacjenta o tym jak taki zabieg wygląda, jak jest realizowany. 

Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien zrezygnować z palenia papierosów, musi również odstawić niektóre produkty spożywcze kilka godzin przed zabiegiem. Konieczne są do wykonania pewne badania, które zleci nam lekarz w trakcie konsultacji. 

zabieg liftingu twarzy

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed zabiegiem:
Jeśli chcemy się wcześniej do zabiegu przygotowywać to można również porozmawiać z lekarzem, który podpowie nam jaką dietę powinno się prowadzić, by do tego zabiegu dobrze się przygotować. Najczęściej realizuje się znieczulenie ogólne, a cała operacja może trwać nawet 4 godziny, dlatego jest to dość poważny zabieg, którego na pewno nie powinno się lekceważyć. Jeśli więc chcemy go wykonać trzeba wybrać dobrego specjalistę z doświadczeniem, który będzie w stanie wszystkim dobrze się zająć. 

Zalecenia pooperacyjne:
Po wykonaniu operacji trzeba się stosować do przygotowanych przez lekarza zaleceń. Należy oczywiście dbać o twarz, chronić przed słońcem i ograniczyć mimikę do pełnego zagojenia. Spać należy w pozycji półsiedzącej, spożywać delikatne posiłki, wykluczając mocną kawę i herbatę oraz alkohol. Pobyt w szpitalu to najczęściej jedna doba, ale trzeba liczyć się z tym, że obrzęki mogą się utrzymywać przez około 2-3 tygodnie. 

Zabieg daje pozytywne efekty, jeśli jest wykonany profesjonalne a pacjent stosuje się do zaleceń lekarskich zarówno przed zabiegiem jak i też w procesie gojenia się skóry już po wykonanym zabiegu.