Zalety kosmetyków mineralnych

zalety kosmetyków mineralnych

Trwały makijaż to idealne rozwiązanie na okres letnich upałów. Tradycyjne kosmetyki często spływają z twarzy pod wpływem ciepła, dając nieestetyczne efekty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na tej płaszczyźnie są kosmetyki naturalne, które są nie tylko trwalsze, ale także nie powodują podrażnień, a co ważniejsze, są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne posiadają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu nie podrażniają skóry ani nie powodują reakcji alergicznych. Lekka, sypka konsystencja naturalnych kosmetyków sprawia, że nie zapychają porów i nie wysuszają skóry, co często występuje w przypadku tradycyjnych produktów.

W kosmetykach mineralnych – jak sama nazwa wskazuje – znajdują się przede wszystkim minerały, miki oraz tlenki cynku i tytanu, ultramaryna oraz karmin.

Warto podkreślić, że naturalne kosmetyki – mimo obróbki – nie tracą właściwości pielęgnacyjnych, dzięki czemu korzystnie wpływają na kondycję skóry twarzy.

Miki (łyszczyki) to podstawowy składnik pudrów i podkładów mineralnych, których celem jest rozświetlenie twarzy, poprawa przyczepności kosmetyków oraz regulacja wydzielanego sebum. Kosmetyki naturalne to szeroki wachlarz możliwości kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie optymalne rozwiązanie.

Jasne pigmenty w znaczny sposób przyczyniają się do rozjaśnienia twarzy i neutralizacji barw o większym nasyceniu, ponadto zawierają naturalny filtr UV, który skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem.

Ważnym składnikiem naturalnych kosmetyków są minerały, które doskonale tuszują ewentualne mankamenty urody, wykazując jednocześnie właściwości pielęgnacyjne.

Zaletą kosmetyków jest także to, że pozwalają skórze oddychać, są hypoalergiczne, nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych, chronią przed fotostarzeniem skóry, a po nałożeniu nie powodują efektu maski.

Kosmetyki mineralne mogą być używane do każdego rodzaju cery, zarówno przez osoby młode, jak i dojrzałe. Wiele propozycji posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu można je stosować nawet w przypadku cery trądzikowej. W tym przypadku warto poszukiwać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają tlenek cynku, krzemionkę lub kaolin.

Kobiety, które chcą wygładzić cerę lub zniwelować zmarszczki, powinny wybierać kosmetyki, w których składzie nie ma miki.

Bardzo ważna odpowiednia aplikacja kosmetyków – w tym celu należy zaopatrzyć się w specjalny pędzel, za którego pomocą można delikatnie i bezpiecznie nakładać kosmetyki.

Inni odwiedzili także: atego.com.pl